02-03-04 Haziran 2023 / IX.ULUSLARARASI NÖRALTERAPİ KONGRESİ - XVIII. GELENEKSEL HERGET NÖRALTERAPİ VE REGÜLASYON TIBBI SEMPOZYUMU

Değerli Meslektaşlarımız,

02 - 04 Haziran 2023 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun yüzüncü yılında, İstanbul’da gerçekleştirecek olduğumuz Uluslararası Katılımlı Nöralterapi Kongresini duyurmaktan ve siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten büyük onur ve memnuniyet duyuyoruz.

2006 yılından bu yana geleneksel olarak iki yılda bir düzenlediğimiz ve Covid-19 pandemisi nedeniyle bir yıl ara vermek zorunda kaldığımız Nöralterapi kongrelerinin IX.’su Uluslararası katılımlı olarak ve XVIII. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu ile birlikte 02 - 04 Haziran 2023 tarihlerinde, Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği (BNR) ve IFMANT’ın işbirliğinde, Almanya IGNH ve DGfAN, İsviçre SANTH, Avusturya ÖNR, İspanya Terapia Neural, İtalya NEURALIA, Kolombiya ACOLTEN/MNT, Türkiye AATRTF, BTR, BAR, BUKK ve MTAR derneklerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşecektir.

Gerek sağlığımızın korunması gerekse hastalıkların oluşmasında VSS’nin, immün sistem ve endokrin sistemin koordineli çalışması ve enflamasyon üzerindeki rolü ve önemi, biz Nöralterapistler tarafından uzun yıllardır iyi bilinmektedir. Bu da, hastalıkların tedavisinde VSS’nin regülasyonunu hedefleyen bir bilim dalı olan Nöralterapinin başarısını açıklamak için oldukça yeterli bir veridir.   

Bu çerçevede, “NÖRALTERAPİ İLE ENFLAMASYON, İMMÜN SİSTEM, ENDOKRİN SİSTEM VE VSS REGÜLASYONU” konu başlığı ile 3 gün boyunca, bu alanın Dünya çapındaki uzmanları ve duayenleri tarafından, bilimsel veriler ve uzun yıllara dayanan tecrübeler ışığında yapılacak sunumlar ve workshoplardan oluşan Kongre ve Sempozyum programını paylaşmak istiyoruz.

Kongremizin açılışı, Lorenz FISCHER’in, otonom (vejetatif) sinir sistemi, enflamasyon, dolaşım sistemi, endokrin sistem, ruhsal ve duygusal konulara odaklanarak yapmış olduğu ağrı araştırmaları hakkındaki çalışmalarıyla başlayacaktır.

Ayrıca, kongremizin akışı içerisinde, Nöralterapötik tekniklerle ilgili canlı bir panel tartışması yapmayı planlıyoruz. "Derin ve yüzeysel enjeksiyon tekniklerinin faydaları ve dezavantajları" konulu konferansın, Nöralterapinin etkinliği ve güvenliği hakkında profesyonel bir tartışmaya yol açacağı düşüncesindeyiz.

Başta Nöralterapi olmak üzere Regülasyon Tıbbı ile ilgilenen her branştan hekimlerimizi, IX. Uluslararası Katılımlı Nöralterapi Kongresi & XVIII. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu’na davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Kongre ve sempozyum kapsamında gerçekleştirilecek interaktif oturumlar, güzel şehrimiz İstanbul'da yapılacak olan bu etkinliği tamamlayacaktır.

Kongreyle ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.noralterapikongresi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kongre Başkanı  Kongre Eş Başkanları
BNR ve IFMANT Başkanı
Dr. Hüseyin NAZLIKUL
BNR Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Neslihan ÖZKAN
IFMANT II. Başkanı
Dr. Petja PIEHLER