12-13 Ekim 2019 / 15. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu

Sevgili Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneğinin (BNR) üyeleri ve sevgili Tamamlayıcı Tıp Regülasyon Tıbbı ile ilgilenen meslektaşlarım;                                      

14. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumun’dan sonra sevgili Prof. Dr. Yusuf Tamam ve Uzm. Dr. Neslihan Özkan’dan aldığımız bayrağı biz de daha ileriye taşıyabilmek adına Uzm. Dr. Ömer Soyak ile beraber sempozyum hazırlıklarına başladık.          

Bugün; BNR ve BARNAT ekibi olarak, kurulduğu 2004 yılından itibaren her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Herget Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumunun on beşincisini tamamlamış olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.      

Sempozyumun açılışında “Vücudumuz ve iç organlarımız kaslar üzerinden konuşur “ demiştik. Bu sempozyumda Lokomotor sistem ve iç organ hastalıklarına nöralterapi yaklaşımında; vücudumuzun bize verdiği belirtileri anlamak ve değerlendirmenin önemini konuştuk. Ortaya çıkan patolojik durumun Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp / Regülasyon Tıbbı açısından tedavisine yönelik olarak sizlere gerek sunumlarla gerekse workshop uygulamalarıyla katkı sağlamayı amaçladık. Programın içinde ki tartışma ortamlarında sizlerin de katılımı ile bu hedeflerimize hep birlikte ulaştığımızı görüyorum.                          

Bu tür organizasyonları gerçekleştirebilmek ancak sistemli ve organize bir ekiple mümkün olur. Bu nedenle nöralterapinin sistemli ve organize işleyişi adına 2004 yılında ilk adımların atılmasını sağlayan bu yıl IFMANT Başkanlığına seçilen sevgili hocam Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD.’a çok teşekkür ederim. Her eğitimde olduğu gibi bu sempozyum da onun desteği ve tecrübeleriyle gerçekleşti.                  

Ayrıca aynı ekipte olmaktan büyük onur duyduğum, sunumları ve workshop uygulamaları ile katkı sağlayan değerli arkadaşlarım; Uzm. Dr. Ömer Soyak, Prof. Dr. Yusuf Tamam, Uzm. Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu, Uzm. Dr. Mustafa Karakan, Dr. Tijen Acarkan, Dr. Demet Erdoğan, Dr. Mesut Caner Yusufoğlu, Dr. Mustafa Evrensel, Dr. Yüksel Küçükçelebi, Dt. Tijen Dürer, Doç. Dr. F. Gülçin Ural Nazlıkul, Doç. Dr. Sibel Çağlar Okur, Uzm. Dr. Şafi Edemci, Uzm. Dr. Sevil Kılıç Öztürk, Uzm. Dr. Ferda Firdin, Uzm. Dr. İlhan Demiryılmaz, Doç. Dr. Cüneyt Tamam ve oturum başkanlığı yapan Prof. Dr. Ülkü Türk Börü, Prof. Dr. M. Tuncay Duruöz, Prof. Dr. Murat Orak, Prof. Dr. Mehmet Üstündağ, Prof. Dr. M. Dinçer Bilgin ve Prof. Dr. Füsun Şahin’e tek tek teşekkür ediyorum.     

Sempozyumda 2 gün boyunca bizlere büyük bir ilgi ve heyecanla eşlik eden siz sevgili meslektaşlarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin katılımı her zaman olduğu gibi bize büyük bir onur verdi.

Bir sonra ki sempozyum, kongre ve eğitim seminerlerinde görüşmek dileği ile hepinizi sevgi ile kucaklıyorum.

Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği Başkanı
Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD.

Sempozyum Başkanları
Uzm. Dr. Banu TAMAM & Uzm. Dr. Ömer SOYAK